Aranżacja małego mieszkania

 

Małe mieszkania i kawalerki wymagają wyjątkowo precyzyjnego pomysły na aranżację, który będzie maksymalnie oszczędzał przestrzeń, ale też nie zaniży jakości życia i zamieszkiwania. Warto postawić na kilka rozwiązań meblowych, które są praktyczne i estetyczne, wobec czego nie zepsują pomysłu na mieszkanie i dodatkowo wzbogacą je o dodatkową przestrzeń. 

Sypialnia i salon w jednym

kanapa rozkładana z pojemnikiem na pościelWiele osób musi zrezygnować z osobnego pomieszczenia na sypialnię, co jest związane z zamieszkiwaniem kawalerki bądź posiadaniem dzieci, które zajmują pozostałe pokoje w domu. Sypialnia w salonie nie musi być niewygodna i niepraktyczna. Warto przede wszystkim wybrać odpowiednie łóżko. Z oczywistych powodów nie będzie to klasyczne, sypialniane łóżko na stelażu. Kanapa rozkładana z pojemnikiem na pościel to najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji. Warto jednak upewnić się, że po rozłożeniu kanapa jest równa, a materac wygodny, bowiem ma służyć jako klasyczne łóżko w porze nocnej. Oczywiście warto również wybrać model, który oprócz wygody posiada pojemniki, w którym oprócz pościeli można przechowywać pojemniki z mniej potrzebnymi rzeczami, bądź zapasowe poduszki. Kanapa idealnie wpasuje się w salon za dnia, bowiem ogromny wybór materiałów, wzorów i kolorów pozwoli w pełni dostosować ją do stylizacji całego mieszkania. Warto też wybrać model wysokiej jakości, bowiem codzienne rozkładanie i składanie, a więc częsta eksploatacja, mogą narazić kanapę na szybkie zużycie.

Niewielka przestrzeń w mieszkaniu nie musi wiązać się z życiem w bałaganie, bądź z koniecznością pozbycia się części przedmiotów. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni i meble z należytą liczbą szafek i szuflad pozwolą nawet najmniejsze mieszkanie urządzić tak, aby czuć się w nim jak w dużym apartamencie.