Coraz częstsze zakładanie spółek na Cyprze

Od niedawna Cypr zyskał na popularności. Oferty wycieczek na Cypr proponuje już wiele biur podróży. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że coraz popularniejsza staje się rejestracja spółki na Cyprze, ponieważ przedsiębiorcy dostrzegają plusy jakie z tego płyną.

Dlaczego warto otworzyć spółkę na Cyprze?

rejestracja spółki na CyprzeCypr to kraj, który został podzielony na dwie zróżnicowane części. Kraj ten formalnie położony jest w Azji, lecz należy do Unii Europejskiej, co sprzyja działalności takiej jak rejestracja spółki na Cyprze. Jednak tylko część Cypru należy do Unii Europejskiej. Jest to część formalnie należąca do Grecji, znajdująca się pod jej protektoratem. Druga część wyspy znajduje się pod protektoratem tureckim, co oznacza, że nie należy do Unii Europejskiej i rejestracja spółki na Cyprze jest tam utrudniona. Prawo unijne dla działalności takiej jak rejestracja spółek za granicą wyróżnia pierwotne i wtórne wykonywanie swobody. Pierwotne jest to rozpoczęcie działalności gospodarczej na miejscu, natomiast wtórne – gdy przedsiębiorstwo odnosi niewątpliwe sukcesy, a ktoś rozszerza działalność na inne państwa członkowskie. Wtórne wykonywanie swobody nie zalicza się więc do działalności takiej jak rejestracja spółki na Cyprze. Podmioty korzystające ze swobody przedsiębiorczości to wolne zawody i spółki. Działalność taka jak rejestracja spółki na Cyprze powinna polegać na tym, że spółki te są  założone zgodnie ze statutem państwa członkowskiego i mają siedzibę na terenie Unii Europejskiej. Możemy więc także utworzyć oddział spółki.

Cypr stał się znaczącym krajem dla przedsiębiorców. Dlatego rejestracja spółki na Cyprze wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, które pomaga przedsiębiorcom uniknąć nadmiernego opodatkowania w państwie pochodzenia spółki.