Jakie zastosowanie znajduje folia stretch?

Folie pakowe znajdują zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w handlu czy użytku prywatnym. Dokładne zapakowanie przedmiotów wymaga jednak doboru materiału odpowiedniego do ich rodzaju. To uchroni wszelkie artykuły przed zniszczeniami, otarciami, uszkodzeniami mechanicznymi. Folie stosowane są więc w przeprowadzkach, do pakowania sprzedawanego asortymentu w sklepach, do zabezpieczania dużych ładunków na czas transportu itp.

Zupełnie inna folia sprawdzi się jednak do zapakowania kruchej figurki z porcelany czy kolorowego szkła niż do zabezpieczenia całej palety cegły albo innego ładunku transportowanego na drugi koniec kraju czy kontynentu. Do użytku prywatnego idealna jest przede wszystkim folia bąbelkowa. Uniwersalna jest zaś popularna obecnie folia stretch. Jakie jednak tak naprawdę posiada ona zalety? I gdzie możemy ją wykorzystać? Otóż tego typu folia jest przede wszystkim wygodna i dość mocna. Znajduje więc zastosowanie w przemyśle, sprzedaży detalicznej i hurtowej, firmach zajmujących się przeprowadzkami, sklepach internetowych pakujących zamówiony towar na czas przesyłki.
Tego typu folia należy do grupy folii polietylenowych. W praktyce oznacza to więc, że jest ona rozciągliwa. Dzięki temu z powodzeniem można zapakować w nią przedmioty o rozmaitych kształtach. Rozciągliwa folia polietylenowa doskonale nadaje się do pakowania artykułów niestandardowych czy ładunków ponadgabarytowych. Szerokie zastosowanie znajduje więc w firmach specjalizujących się w logistyce. Ten popularny gatunek folii ma jeszcze jeden atut oprócz wytrzymałości i elastyczności. Otóż folie poliuretanowe wykazują również właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu znakomicie zabezpieczają ładunki przed zimnem. Folia chroni również paczki przed zabrudzeniem, zamoczeniem czy chociażby rozmaitymi uszkodzeniami o charakterze mechanicznym. Dostępne są rozciągliwe folie przezroczyste oraz kolorowe. Folia przezroczysta jest idealna dla dostawców i hurtowni obsługujących wiele różnych punktów.

Tutaj będzie można bowiem łatwo rozpoznać zawartość poszczególnych paczek. Folie kolorowe skutecznie zaś zasłaniają zawartość ładunku. Dzięki temu zmniejszają także ryzyko ewentualnej kradzieży.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *