Matcha zieloną herbatą życia

Dziś już większość z nas dokładnie zwraca uwagę na to, co je. Szczegółowo czytamy etykietki na produktach, w restauracjach wybieramy co zdrowsze i mniej tłuste dania, więcej gotujemy samodzielnie w domach. Trend zdrowego odżywiania jeszcze chyba nigdy nie był tak silny. Powinno wyjść nam to na zdrowie, o ile nie przesadzamy w drugą stronę.

Matcha, czyli moc zielonej herbaty

matcha zielona herbataOd pewnego czasu poza modą zdrowego żywienia pojawiło się też w Polsce istne szaleństwo picia zdrowych herbat. Zdrowych, czyli innych niż czarna. Sięgamy po zioła, napary owocowe, herbatę zieloną, białą, a nawet już żółtą czy niebieską. Często słyszymy o rooibosie. Największy sukces jednak należy chyba do herbaty matcha zielona herbata z tego gatunku to ogromna bomba antyoksydantowa. Polecają ją dietetycy, lekarze i sportowcy. Stała się przede wszystkim możliwym zastępnikiem kawy ze względu na duża zawartość kofeiny. Inne właściwości matchy to także wzmacnianie pamięci i koncentracji, uspakajanie, a jednocześnie podnoszenie poziomu energii, ale w ten zdrowy dla nas sposób. Mówi się także o tym, że ta herbata poprawia naszą odporność oraz wpływa na obniżenie tego negatywnego cholesterolu. Istnieje swoisty sposób picia tego napoju – z czarek przez metalową słomkę. Tak podawana jest w porządnych restauracjach i kawiarniach. Możemy kupić ją na własną rękę i zaparzać w domu. Wiele osób przekonało się do niej. Są jednak i tacy, którym jej gorzkawy i lekko trawiasty posmak nie przypadł do gustu.

Matcha to rodzaj zielonej herbaty o silnych właściwościach antyoksydacyjnych oraz podnoszących poziom energii. Pijana regularnie ma dobroczynne działanie na nasz organizm. Posiada własną filozofię parzenia. Obecnie jest dostępna niemal w każdej herbaciarni w Polsce. Warto spróbować, czy to napój godny naszej uwagi.