Pojemne serwery szeregowe

Stawianie serwera do własnej gry było wyzwaniem zabierającym dość dużo czasu, i wymagającym sporego nakładu pracy. Największym problemem, jednak, było ustawienie konfiguracji sprzętowej w szafie serwerowej. Standardowe szafy miały bowiem dość ograniczone rozmiary, i nie wszystkie serwery mieściły się w nich bez dość dużych przeróbek.

Serwery szeregowe o niewielkich rozmiarach

serwery rack dellPoczątkowe modele serwerów, jakie miały być przez nas użyte okazały się za szerokie, mając przy tym niezbyt imponującą ilość przestrzeni na pamięć wewnętrzną. Z tego też powodu, musieliśmy zrezygnować z ich wykorzystania i zacząć szukać zamiennika, najlepiej o mniejszych wymiarach, które można by zmieścić w standardowej szafie bez większego problemu. Idealnymi urządzeniami okazały się serwery rack Dell, które ze względu na swoją nowoczesną budowę były nie tylko o wiele mniejsze niż starszego rodzaju serwery, ale również wyróżniały się bardzo dużą pojemnością wewnętrzną. Serwery te mogły zostać zaopatrzone w cztery standardowe dyski HDD, lub nawet sześć nowszych i szybszych dysków półprzewodnikowych, gdyż taki był maksymalny limit obsługiwany przez jeden serwer. Współpracowały natomiast z niemal wszystkimi rodzajami pamięci masowej, i mogły być skonfigurowane tak, by jednocześnie obsługiwać urządzenia różnego rodzaju, co często było dość problematyczne w starszego typu sprzęcie.

Jednocześnie, obsługa serwerów była bardzo intuicyjna, dzięki prostemu programowi sterującemu, umożliwiając nawet osobom bez większego doświadczenia bezproblemową kontrolę nad sprzętem. Szybkość wymiany danych zależała oczywiście od zastosowanej pamięci masowej, aczkolwiek serwery wyróżniały się bardzo dobrym przepływem danych i płynnością działania nawet podczas dużych obciążeń sieci.