Chcąc zważyć samochód wraz z ładunkiem, nie ma na to innego sposobu jak na skorzystanie z wagi. Nikt nie ma tu na myśli wagi, którą możemy spotkać w łazience i pomaga nam w zważeniu się, ale z profesjonalnej i dużej wagi, na którą mogą wjechać lub najechać duże samochody, nawet te ciężarowe. Przed podjęciem decyzji o wybudowaniu wagi warto przyjrzeć się dokładnie wadom i zaletom każdej z nich.

Różnice pomiędzy wagą zagłębioną a wyniesioną

waga zagłębionaIstnieje wiele modeli wag, które wykorzystuje się w transporcie. W zależności od potrzeb, w miejscach kontrolnych, gdzie sprawdzenie, czy dany pojazd może wjechać na zamknięty teren, jest ważna pakowność, montuje się wagę zagłębioną lub wyniesioną. Wszystko zależy od wielu czynników. Waga zagłębiona pozwala na zaoszczędzenie miejsca, które byłoby zajęte przez wagę wyniesioną. Jak wiadomo, miejsce na placu jest bardzo potrzebne, gdy mają na nim przebywać duże samochody ciężarowe. Trzeba wziąć poprawkę na to, że większe gabarytowe samochody ciężarowe od osobowych muszą mieć pole do wykonywania najprostszych manewrów znacznie większe, niż samochody osobowe. Do tego, nisko osadzona w ziemi waga pozwala również na łatwiejszy dostęp do elektroniki wagi. Waga wyniesiona będzie miała znacznie mniejsze koszty budowy, ale zajmie o wiele więcej cennego miejsca, niż waga w zagłębieniu. Do tego, zagłębiona waga o wiele lepiej wygląda niż waga wyniesiona.

To, na jaki rodzaj wagi się zdecydujemy, zależy w dużej mierze od miejsca, jakim dysponujemy. Na małym placu, budowanie wagi wyniesionej nie jest dobrym pomysłem, o wiele lepiej sprawdzi się waga zagłębiona. Przed rozpoczęciem budowy warto także wiedzieć, jakim budżetem dysponujemy, by budowa nie pochłonęła większej części pieniędzy, potrzebnych do dalszego prowadzenia firmy.