Zastosowania taśmy samoprzylepnej

Zapewne znalazłabym po jednej w każdym mieszkaniu. Czasem musiałabym poświęcić na szukanie wiele godzin, bo to jeden z tych przedmiotów, który w tajemniczy sposób ciągle się gubi. To jeden z najprostszych wynalazków, którego używamy niemal codziennie. Mowa oczywiście o taśmie samoprzylepnej.

Do czego przyda nam się taśma klejąca?

taśma samoprzylepnaPierwsze skojarzenie to niewielka rolka przeźroczystej taśmy klejącej, którą nastolatki przyklejają nad łóżkiem plakaty swoich idoli. Tymczasem rynek proponuje taśmy we wielu odcieniach i spełniające różne funkcje. Jedna z bardziej znanych odmian taśmy samoprzylepnej to żółta, papierowa taśma malarska. Korzystają z niej i fachowcy, i wujkowie remontujący pokój na własną rękę. Taśma malarska pomaga uzyskać prostą linie podczas malowania ścian, a równocześnie jest bezpieczna dla wyschniętej już warstwy farby, na której ją przykleimy. Taśma pakowa to kolejny rodzaj taśmy samoprzylepnej – przyjaciel każdego, kto chce po prostu wysłać paczkę. To taśma samoprzylepna o wiele wytrzymalsza niż taśma malarska. Powinna wytrzymać niemal każdą przeszkodę, jaką napotka podczas transportu. Jeśli planujesz wyjątkowo ekstremalną podróż swojej przesyłki, lub sama przesyłka jest wyjątkowo ciężka, możesz zaopatrzyć się w taśmę samoprzylepną wzmocnioną, np: włóknami szklanymi. Przy okazji tematu przesyłek warto wspomnieć o taśmach samoprzylepnych z nadrukiem typu: “Uwaga! Nie rzucać” itp. Służą one nie tylko zabezpieczeniu paczki przed przypadkowym otwarciem, ale też zabezpieczą ją przed niewłaściwym transportem.

Czasem najprostsze wynalazki znajdują najwięcej zastosowania. Wymienione malowanie czy pakowanie przesyłek to zaledwie skromny początek długiej listy czynności, podczas których użyjemy taśmy klejącej. Pomyślmy choćby o okresie przedświątecznym, gdzie sprzedaż taśmy samoprzylepnej do pakowania prezentów gwałtownie wzrasta.